Chci jít dál

30. června 2013 v 13:21 | d4t |  Zamyšlení ze života
Cestuji, cestuji a nemám kde stát, bydlím a přesto nemám kde spát. Tak nějak bych popsala svůj život. Není zlý, ani smutný, je plný zážitků z různých míst. Spousta lidí je mými známími, spousta lidí je mými přáteli a přesto neumím žít na jednom místě. Toto místo jsem snad chvíli měla doma, u své mámy, kam jsem se vždy vracela. Teď i toto místo není, sama má máma nemá kam jít a musí cestovat. Okolnosti, život, osud..

Chci se zastavit a mít své místo, takové, kde partnerství bude o spolupráci, kdy jeden bude umývat nádobí a druhý utírat, kdy jeden bude krájet cibuli a druhý ji loupat a nebude to jen starost jednoho o domácí pohodu, na kterou je potřeba všech, kteří v jednom místě bydlí.

Mám strach, mám strach se usadit, protože vidím, že když to skusím, povinnosti spadnou na mě a není kam utéci, kde si odpočinout, není nikdo, kdo by vypral záclony, když já umývám okna, není, kdo by vzal šroubovák a okna rozmontoval, když já je leštím a není, kdo by řekl děkuji.

Pravda, sama už to kouzelné slovo taky neříkám. Proč je říkat když pro druhé nic neznamená? Proč když slova díků nic nedávají? Proč? Není to snad ani o nevděku, není to ani o neuvědomění. Snad jen o nepochopení. Víc nemám, víc dát neumím. A tak jen stojím, koukám (Dívám se), a jsem ráda. Ale jak dlouho to bude bavit, když díky neuslyším, když ocenění neucítím a když slyším jen brblání na to, že je něco jinak?

Chci žít, chci se radovat, chci dávat radost i štěstí, ale nechci být sama smutná. Nechci sama strádat. A proto snad hledám si i sama pro sebe bydlení. Ne s partnerem, ne s kamarádem, ale sama. Místo, kde si budu hospodařit, kde budu mít svůj prostor a kde budu sama žít spokojená, ač bez přítomnosti druhého, snad i bez lásky. Ale vadí to?

Co je v tom případě láska? Sexuální pud? Souznění v oblasti komunikace? Mám štěstí, mám internet. Komunikaci mi nahradí. A sex? Ironické, ale v tomhle lásku nevidím. Potřebuji víc obejmout a pohladit, než se pomilovat a sebezapření a milování, jen aby protějšek byl šťastný není pro mě. Ano, když miluji, miluji, když nemiluji, nepotřebuji. Když miluji, očekávám i od druhého lásku, porozumění, pomoc, souznění, spolupráci. A ne počítač a občasný sex, oddělenou místnost, jak v poslední době slýchávám od svých známých.. Je to pak ještě vztah nebo jen hra na pána a služku?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama