"Jak jsi se dnes měl, miláčkku?"

3. listopadu 2012 v 13:54 | d4t |  Zamyšlení ze života
Můj milovaný a jediný,
tento dopis ti píšu z jednoho prostého důvodu. Čertíš se, že se ptám na jedno a to samé při našich rozhovorech. Zajímám se totiž o to, jak jsi se celý den měl.
Lásko, tato slova pro mě znamenají mnohé. Ptám se v nich na celý tvůj prožitý den, život. Na myšlenky, které tě přes den napadly, na sny, které se ti zdály, písně, slova a myšlenky, které tě zaujaly. Ptám se na tvé úspěchy, na tvé touhy, na tvé zážitky. Ptám se na to, které lidi jsi potkal a co jsi s nimi prožil.
V této větě jsou obsažené naprosto všechny otázky, které mi pomohou se k tobě přiblížit a zas o kousek poznat tvůj život, který spolu netrávíme. Je mi jedno, že v tvém vyprávění jsou nesrovnalosti. Neptám se tě, abych tě z něčeho obviňovala, ale abych s Tebou, Lásko, mohla komunikovat..
Tento obyčejný rozhovor, začínající touto otázkou je branou do dalšího světa, světa, kde jsou jiné zákony, kde slovo je dar a kouzlo, které může změnit celý vesmír. Vím, že miluješ ty chvíle, kdy se do těch světů přesuneme spolu, ale já potřebuji svůj mozek uvolnit, abych se do tohoto světa dostala a k tomu potřebuji chvíli si povídat a přiblížit se k tobě.

Navíc, proč rozebírat zákony vesmíru, když vesmír jsme my sami. Ano, metafyzické otázky, otázky týkající se kvantové fyziky a esoteriky jsou sice velice poučné, ale uznej sám, i velice otravné. Mnohem zajímavější je prožívat jen každý den tím, že si uvědomíš, co se stalo, co jsi prožil a zkusil.
Je krásné pak některé věci prožívat pospolu, aby bylo nač vzpomínat. Jen nějak zjišťuji, že momentálně nemám potřebu slov, jen sdílení situací, zábavy, zkušeností a poznání..

Těžko vysvětlovat, těžko pochopit. I přes to všechno Tě prosím, neukončuj moji snahu o rozhovor slovy, "dobře" "fajn" a podobnými.
Pak se skutečně může časem stát, že vedle sebe budeme sedět, nic o sobě nebudeme vědět, krom toho, že je zbytečné se ptát, protože odpověď stejně nedostaneme.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama