Říjen 2012

tančím

26. října 2012 v 0:39 | d4t
Na ostří nože tančím pro tebe,
polku, valčík, salsu..
Dívám se do nebe.

Ostří nože rozřezává mé nohy,
necítím bolest,
nemám pro ni vlohy.

Krev stéká, postupně, kapka za kapkou,
ta živoucí tekutina
mé sny za chvíli odejdou.

Na ostří nože, tančím pro tebe,
smuteční tanec.
Dívám se do nebe.

srdcebol

21. října 2012 v 0:07 | d4t |  neurčito
Srdíčko poslední dobou dostává čím dál tím větší rány... Zamilovalo se do člověka, který... No, do kterého nemělo. Samo srdíčko vědělo, že ho tento svazek zničí a přesto věřilo a důvěřovalo. A teď bolí. Každé slovo, každá věta, každý čin ho bolí a není moci, která by ho té bolesti zbavila. Bojí se, že když odejde, všechno se zničí, a když zůstává, žije jen v iluzi.

Ach srdíčko. Proč ty se trápíš. Samo se snaž z bolesti vyléčit.
Ach duše, proč ty ho mučíš? Je třeba srdíčku občas i poradit.

Srdíčko napadá spousta myšlenek. Jen bojí se. Bojí se dalších dnů. A přitom je krok tak jednoduchý. Být sááám, být sáám. Šeptá vítr srdci u ucha. Buď sssamo sssebou sssrdíčko.

Srdíčko sedí a krvácí. Bojí se zvednout a jít dál. Bojí se zvednout a bojovat. Ale rány se mu nehojí, tak, jak by potřebovalo... Plazí se kolem had.
"Ssssrdcee, dej mi ssssvou ssssssílu", prosí. Srdíčko celé zoufalé pomalu natahuje ruku. Had se plazí blíž a blíž, začíná se omotávat kolem prstů. "Sssssíla", syčí.
Přijede někdo, kdo zachrání srdíčko nebo se ho had zmocní?
Vítr se potichu zatočí kolem jeho uší. "Ssamo ssseboou" zašeptá.
Ale srdce neví.. a proto má hada u sebe, bojí se být samo, sílu dává hadovi a ten mu dělá společnost, baví se.. Ale pak srdci dojde síla.. Co pak bude s hadem, co potom bude se srdcem? a není to srdce hadí?

Ssssrdce

Panenka strachu

7. října 2012 v 13:56 | d4t |  To, co se týká magie (nic moc)

panenkaNedávno jsem v jednom malinkatém obchůdku se zdravou výživou objevila maličké Guatemalské panenky strachu.

"Magická panenka strachu pomáhá dětem i dospělým zbavit se všech strachů. Původ panenek sahá do dávných časů, kdy lidé ještě běžně věřili na duchy a síly přírody.

Panenka se dá dítěti před spaním a ono jí předá všechen svůj strach. Potom si dá panenku pod polštář nebo si ji drží při usínání v ruce. Panenka se bojí za něj. Jestli se po čase ztratí, říká se, že odešla pryč i se strachem.

Magická panenka je užitečná i pro dospělé jako talisman, který se dá nosit v peněžence, kapce, nebo se dá zavěsit na zrcátko v autě.
Tyto krásné panenky strachu jsou vyrobeny z kousků bavlny a papíru, v tradičních guatemalských barvách.
Každá panenka je odlišná. "

Tak schválně, jestli mi tato panenka pomůže :)