Březen 2011

Love story s dobrým koncem

30. března 2011 v 12:43 | d4t |  neurčito
Ještě jsem k sobě na blog nenapsala svoji životní love story.
Téma týdne "internetové seznamování" se k tomuto příběhu dokonale hodí. Takže tady je :-)

První písmenko, které mi můj miláček napsal bylo někdy v průběhu ledna, měla jsem těsně před písemkou a byla naprosto vynervená. Na icq si mě přidal někdo pro mě cizí a ještě k tomu z Prahy. To víte, že jsem se ho snažila odpálkovat, jak nejlíp jsem uměla, ale nedal se. Na reakci o psaní písemky reagoval tak, ať si dám do ucha sluchátka, že mi přes telefon bude radit.
Chudák, v té době nevěděl, že jeho znalosti z oboru v programování, budu docela dost často využívat při plnění domácích úkolů. Ale to předbíhám :)

Písemku jsem úspěšně napsala a když jsem se znovu přihlásila na icq, ten "otrava" tam ještě byl. A tak jsme se dali do řeči. Našel si mě přes profil na lidech a prý jsem se mu děsně líbila. Kdo ví, co je na tom pravdy...

Pak už to šlo ráz na ráz. Psali jsme si tři měsíce a na konci března jsme se měli vidět.
Jako internetu znalá jsem vybírala místo, kde to důvěrně znám, kolem sebe plno známých (včetně personálu) a milých lidiček. Přece se nenechám nachytat nějakým úchylákem!

Martin dorazil. Po pravdě, vyděsila jsem se... Typický cvok. Tričko, jeansy, mikina Diesel mě moc neuchvátily, na takové značky si moc nepotrpím. Dali jsme se do rozhovoru a postupem času se z něj stával čím dál tím víc zajímavější chlap. Jeho intelekt ukazoval na muže zkušeného, ale ne nafoukaného. Hodného, milého a hlavně empatického a věrného.
Kamarádi měli sice ještě trochu strach, nedivím se jim, ale po ubezpečení, že už je všechno v pohodě a že už veškeré riziko beru na sebe jsem se vydala sama s Martinem do večerní Prahy.

Ajťák a ještě k tomu romantik. Nevídané! :-)

Ještě ten týden, na Apríla, jsem mu vběhla do Vltavy. To byla první z mnoha zákeřností, které jsem mu stačila provést. Martin tvrdí, že to měla být romantická procházka a já jsem z toho udělala grotesku... A to byla jen příprava na život budoucí...

No, co vám budu vyprávět? 26.3. jsme spolu oslavili rok. A že to byl rok namáhavý. Každý z nás musel svůj život přispůsobit tomu druhému. Ale zvládli jsme to.

Tak nám držte palce do dalších společných roků :)

Divadelní představení, která je třeba znát

29. března 2011 v 15:25 | d4t |  Tipy a triky
Carmen
- opera Carmen patří mezi nejznámější opery vůbec. Hudba nabitá energií, jež i ve vzpomínkách rozproudí krev a na tváři vám vytvoří zasněný výraz.West Side Story
- tak trochu moderní Romeo a Julie z prostředí portugalských přistěhovalců v USA.

Hair = Vlasy
- Film od Formana bude znát asi každý, ale co muzikál? I ten by podle mě průmězně kultury znalý člověk měl alespoň zběžně znát

Shakespeare
- tak tyto řádky budou asi obsáhlejší. William Shakespeare byl mistrem ve svém oboru, tragédie i komedie zná podvědomě snad každý člověk. Rozhodně doporučuji vidět alespoň jednu komedii, která zaujme i v tédo době. Témata, na která se Shakespeare zaměřoval jsou aktuální vždy.
Zkuste se třeba podívat na: http://www.shakespeare.cz

Jesus Christ Superstar; Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť
- autor těchto muzikálů si dal opravdu záležet, muzikál vás chytí a pustí až na samotném konci. Ale jen na chvíli, abyste se mohli nadechnout a znova shánět melodie, které tento muzikál provázení.

Dracula
- Nejznámější český muzikál, který napsal bohužel zesnulý Karel Svoboda. Píseň Jsi můj pán zněla rádii po dlouhou dobu a i teď je jednou z nejznámějších písní Lucie Bílé a Daniela Hůlky.

Rusalka
- Synonymum pro jméno Antonína Dvořáka. Rusalka se zamiluje do prince, který ji zradí. Píseň Měsíčku na nebi hlubokém zpívala i paní učitelka ve Slunce, seno, jahody. Co takhle poslechnout kompletní operu?

Prodaná nevěsta
- Tak jak je Rusalka synonymem pro Dvořáka, tak je Prodaná nevěsta synonymum pro Bedřicha smetanu. Kdo by neznal příběh nevěsty, kterou prodali za 300 zlatých dukátů? Vše naštěstí dobře dopadne :)

Louskáček, Labutí jezero
- Balet, jak typický pro Čajkovského. Pohádkový příběh protíná tato představení. Nádherný tanec, překrásná hudba a příběh, který zanechá vzpomínku.

Koločava
- Muzikál od sourozenců Ulrichových. Úžasný zpěv Hany a Petra dodává tomuto muzikálu dokonalou atmosféru.

Balada pro banditu
- a zase další muzikál.Stejné prostředí jako předchozí Koločava. Nikola Šuhaj Loupežník a jeho láska Eržika. Památné Zabili, zabili od Miroslava Donutila a Ivy Bittové.
My fair lady (ze Zelňáku)
- dokonalá komedie, v brněnském nářečí, tzv. Hantecu, dodá této hře s původním názvem Pigmalion od G.B. Shawa nápadný říz.

To by mohlo pro dnešek stačit... Další díla se tu objeví později :)

Stěna v pokojíčku

28. března 2011 v 0:42 | d4t |  Tipy a triky


V hlavě mám jednu děsně neodbytnou myšlenku, vymalovat si nějak šíleně pokoj. Vzhledem k tomu, že momentálně trávím nejvíce času u mámy, tak mi asi nebude dopřáno, ale nějaké návrhy, které nosím v hlavě, bych chtěla vložit alespoň sem : o)

Jsou prozatimní, nemám tu ani tužku, ani papír, ani tablet, ani nic, na čem bych mohla udělat něco normálního a koukatelného, takže si budu muset vystačit s malováním, které můj stačičký miláček (počítali jsme, že mu může být tak kolem deseti let) ještě v pohodě zvládá.

tu jest :D