Říjen 2010

Vinotéka Myší díra

20. října 2010 v 20:10 | d4t
Mám vinotéku. 
Tedy přesněji řečeno, přítel má vinotéku. Já tam občas straším jako výpomoc ("dones petflašku ze zadu, umyj skleničku, skoč mi do obchodu") a já lítám a baví mě to. Však proč taky ne, jsem tam ráda. Jsem tam s Astou a přítelem a tak nějak se snažíme uválet to aspoň trošku. 

I když... mohlo by to být lepší.

Víno máme skvělé, ceny akorát příznivé peněžence a stejně to u nás zeje prázdnotou... Čím to?

No, raději nemyslet...

Ale tak co, třeba se poštěstí a život bude jako do dobré víno, které neopíjí, ale lahodí jazyku i mysli. Víno, jež se v ústech rozlije a zanechá zážitek a potěšení na srdci. A s chutí se těšíte na další lok, který rozezní veškeré chuťové pohárky, jenž v té chvíli zažívají slastný orgasmus.


20.10.2010, 20:10

19. října 2010 v 23:00 | d4t |  To, co se týká magie (nic moc)
Abych předem upozornila, nejsem pověrčivá.

Jen bych ráda na toto místo uvedla numerologický výklad tohoto data.

Číslo 9= 2+1+2+1+2+1

Analytické schopnosti, duchovno.

Devítka je číslem většího úspěchu. Je číslem matek, protože nosí devět měsíců dítě; zárodky dětí v těle matek jsou základy příštího bytí, klíčení. Proto je devítka znamením budoucnosti.

Číslo 6= 2+1+2+1

Harmonie, rodina, láska ke kráse, obchodní schopnosti

Šestka je odjakživa dobrým číslem. Je to symbolem splněných tužeb, klidu a spokojenosti. Šestka je symbolem úrody, číslem lidí, kteří dokončili svou životní práci a jejich stodola je naplněna dobrou i špatnou úrodou, rozhodně však znamená odpočinek a mír.

houbové rizoto

18. října 2010 v 21:51 | d4t |  RychloRecepty
Na másle osmahneme cibulku (nemusí být) a pak dostatečné množství na jemno nakrájených hub. Uvaříme rýži, nejlépe v lehkém zeleninovém (čtvrt kostky zeleninového bujonu na 1 litr vody) vývaru. Pak houby smícháme s rýží. Dozdobit můžeme pažitkou, řeřichou či jiným "zeleniskem", dobrá je i čerstvá zelenina či na jemno nakrájená a na rychlo orestovaná rajčátka.

kuřecí rizoto

18. října 2010 v 21:45 | d4t |  RychloRecepty
kuřecí kousky povaříme ve vodě, ve které následně uděláme rýži. Než se rýže uvaří, kuřecí nudličky nakrájíme na jemno. Osmahneme na drobno nakrájenou cibulku, do které přidáme kuřecí maso. Když je rýže hotová, smícháme ji s kuřecím masem, můžeme dochutit řeřichou nebo jiným "zeleniskem".

Ryba v solné krustě

18. října 2010 v 21:32 | d4t

Chcete si pochutnat na fantasticky šťavnaté rybě? Pak ji zkuste připravit v solné krustě. Na první pohled se může zdát, že ryba obalená v soli nebude dobrá, ale budete překvapení - je naprosto vynikající. A navíc není příprava vůbec složitá a vše je hotové za 25 minut.T

ak tento recept jsem stáhla z internetu, docela mě zaujal, nejspíš ho někdy zkusím, ale nevím, mám obavu, jak to dá můj přítel, který téměř nesolí. :)

No, ale tady je už postup:

Ingredience

  • 1 středně velká ryba - pstruh, mořský vlk nebo jiná
  • asi 500 g hrubozrnné mořské soli
  • 2 vaječné bílky
  • citrónová šťáva
  • sůl
  • 1 snítka tymiánu, rozmarýnu nebo bazalky (může být i lžička sušených bylinek)

Příprava

Vykuchanou rybu (hlavu můžeme nechat) opláchneme ve studené vodě a osušíme. Vevnitř osolíme, přidáme bylinky a zakapeme citrónem.
Z bílků vyšleháme sníh a smícháme ho s hrubozrnnou solí a vytvoříme tak "těstíčko", kterým rybu obalíme. Na plech dáme pečící papír, část těstíčka a na něj položíme rybu. Zbytkem těstíčka překryjeme celou rybu, aby ani kousek nebyl nezakrytý. Dáme do trouby předehřáté na 180 - 200 stupňů a pečeme asi 20-25 minut.
Po upečení necháme pár minut zchladnout a poté odloupneme horní část krusty a rybu vyjmeme. Jednoduše stáhneme kůži a už můžeme servírovat štavnaté masíčko. Jako přílohu doporučujeme vařené brambory nebo bílé pečivo.

Rychlo čína

18. října 2010 v 21:24 | d4t |  RychloRecepty
Tento recept je třeba mít připravený minimálně den předem, aby se maso naložilo. Avšak samotná příprava nezabere déle jak půl hodinky.

Plátky, nudličky, kousky masa (co jak kdo má rád) naložíme do oblíbené směsy na čínu a zalijeme olejem. (já používám hořtici, vajíčko, koření, solamil - maso pak není "rozplizlé" - a nakonec i olej). Necháte minimálně půl dne v ledničce odležet. Pak jen hodíte na pánvičku a smažíte. Pánvičku není potřeba vymazávat tukem, v "omáčce" je ho dost.

Maso je dobré s chlebem, rýží, pohankou i bramborem.

Plátek na divoko

18. října 2010 v 21:19 | d4t |  RychloRecepty
Plátek jakéhokoliv masa osolíte, okořeníte a osmahnete zprudka na pánvičce. Až se vytvoří zlatavá kůrčička maso podlijete vodou, necháte podusit, dokud maso nebude hotové a měkké. 
Pak jíte. 
Dobré je s bramborem, chlebem, rýží i pohankou.

Smažené mleté maso s bramborem

18. října 2010 v 21:16 | d4t |  RychloRecepty
Recept je jednoduchý, na pánvičce necháte osmahnout cibulku, k ní přimícháte mleté maso. V hrnci uvaříte nakrájené brambory, které uvařené rozšťoucháte a smícháte s máslem.
Maso na pánvičce okořeníte grilovacím kořením (argentýnou, karí atp), pokud pustí hodně šťávy, tu slijete- můžete pak použít místo másla do brambor.
Poté už jen smícháte rozšťouchané brambory s osmaženým mletým masem a dozdobíte zeleninou.

Vařené brambory s balkánským sýrem (tvarohem)

18. října 2010 v 0:28 | d4t |  RychloRecepty
Miluji balkánský sýr, jsem schopná si ho dát do téměř jakéhokoliv jídla. 
Recept je jednoduchý. Uvaříte brambory a posypete balkánským sýrem, dozdobíte pažitkou. Obměnit můžete např tvarohem a nebo brynzou.
Dobrá je i směs z osmahnuté papriky, pórku, česneku a tymiánu. :)) ale v tomto už se meze nekladou :o))

RychléRecepty, aneb, Jak to vidí kamarád

18. října 2010 v 0:23 | d4t |  RychloRecepty
Tak tento způsob myšlení na moji rubriku má můj dobrý kamarád Hasky.

(Rychlé recepty pozn. aut.) co to je? vrazíme změklý rohlík z minulého dne do pusy, mezitím se oblečeme, obujeme  a když jdeme kolem ledničky, tak do kapsy sbalíme pytlík čehokoli, co vypadá že je ještě neplesnivý?
Poté rohlík přendáme do ruky a druhou rukou držíme mělkou kapsu s tím něčím. To obojí, jedno kvůli zrychlenému dechu a druhé kvůli mělké kapse jinak dobré bundy ze sekáče,  je potřeba na uspěšné doběhnutí šaliny, která směřuje do školy...  A pak obojí konzumujeme pod lavicí na přednášce, než na to dorovnáme, schovaní za skripty, spánkový deficit z předešlé noci.