Srpen 2008

další úvaha

5. srpna 2008 v 17:54 | d4t |  To, co se týká magie (nic moc)
tak jsem si tak proplouvala internetem, když tu mi napadlo se podívat na nějaké stránky o magii.
Po pravdě řečeno, zděsila jsem se. Nejen toho, kolik jich bylo, ale i toho, co všechno v nich nacházím.
V milovaném googlu jsem krom stránek věnovaných magii našla i internetové školy, obchody s magickými věcmi a mnoho dalšího, co chtěla na magii jen a pouze vydělávat.
Zděsila jsem se. Kde jsou ty časy, kdy jsem měla pár oblíbených stránek, na které jsem chodila a četla si úvahy a možné další rady do života, kde najít dobrou stránku netrvalo dny, ale hodiny soustředění?
Nevím...
Asi jsem moc dlouho internetem nebrouzdala.
Je mi to líto. Magie se stala něčím komerčním, něčím, na čem obchodníci vydělávají. Magie přestává Být, magie se kupuje.
Proč?
Čím to?
Je snad tolik lidí, kteří jsou ochotni vyhodit tisíce korun za to, aby jim nějaký kartář vyložil karty a řekl snůšku nesmyslů, která stejně není pravdivá a může být vyložena mnoha způsoby?
Je tolik lidí, kteří jsou ochotni vyhodit tisíce ta to, aby jim někdo v počítači vyložil horoskop, ve kterém bude jen charakteristika osoby a nic, co by říkalo možnosti v dalším životě? Vždyť to horoskopy říkají!! Horoskop umí předpovědět smrt, nemoc i narození dítěte. Horoskop umí říci, kdy bude hádka a kdy bude usmíření.
Málokdo magii přestává věřit. Málokdo přestává věřit kartám, kyvadlům, horoskopům.
Proč?
Magie se stala zbožím. Ale to, co se prodává není magie, je to podvod, který se za ni vydává. Podvod, který chce z důvěřivých dobráků, či hlupáků, dostat peníze.
Neznám mága, který by vydělával tím, že by věštil za tak obrovské sumy.
Mág je člověk jako každý jiný. Není ničím víc než já, nebo ty nebo on... Je to též člověk. To že umí vyslovit kouzlo z něj nedělá nadčlověka. To že umí říci kletbu z něj nedělá nadbytost. Je stejný jako my.

Začala jsem tím, kolik jsem na internetu našla odkazů na stránky a portály věnující se magii.
Mnohé opisují z jiných, chtějí se pouze zviditelnit. Mnohé nabýzejí poznání za poplatek. V mnohých je jen polopravda. Jen málokteré ukážou možnou cestu, ať je jakákoliv.
Věřte, že magie je, magie je kolem nás a je pro všechny.
Toť vše a jestli se vám/ti zdá, že je to zamotaný, tak soráč. Zkus dat připonínku a já se kouknu, co s tím (gramatické chyby, ty prosím přecházej)

za kamennou zdí

5. srpna 2008 v 17:18 | d4t |  mé dílo: převážně smutná poezie
za kamennou zdí,
toulá se stín,
smutný a bez života.
bloudí, tak sám.

Za kammenou zdí
býval kdysi život,
teď člověk, Nebo duch?
se světem je sám

Za kamennou zdí,
pomalu umírá strach.
Odchází do neznáma,
celý v obavách z nové možnosti žít.

The End

5. srpna 2008 v 11:09 | d4t |  neurčito